Tuhanded lauljad kogunevad sel laupäeval Tartusse Popkooripeole

Tuhanded lauljad kogunevad sel laupäeval Tartusse Popkooripeole

PRESSITEADE 27. juuni 2016

Laupäeval, 2. juulil kell 19 Tartu laululaval algav viies Popkooripidu on juubelihõnguline! Seekordne pidu on bändide pidu - koos kooridega astuvad üles bändid.

Laulame ühiselt koos ansamblitega Apelsin, Mahavok, Fix, Traffic, Karavan, Kukerpillid, Justament ja Põhja-Tallinn. Repertuaaris on 31 laulu Eesti estraadi-, pop- ja rokkmuusika varasalvest. Osalejate hulk laulukaare all ületab 4000 piiri, peole hoogu andmas on sajad tantsijad. Dirigendipuldis on tänavu Veronika Portsmuth, Janne Fridolin, Lauri Breede ja Siima Aimla. Juba traditsiooniks saanuna saadab ühendkoori Estonian Dream Big Band, õhtut juhib talle omasel humoorikal moel Gaute Kivistik.

Peo kunstiline juht Mikk Targo: „Viie aasta jooksul on tänu Popkooripeole sündinud uued koori- ja bigbändi seaded 150-le popimale Eesti laulule. Peol on laulnud üle 600 koori, 54 erinevat solisti ning juhatanud 11 dirigenti.  Kui liita siia peost osasaanud publik ning mullu ja tänavu ka kaasaelajad TV 3 otseülekande vahendusel – on seda tublisti enam kui Eestis elanikke. Tule sel laupäeval Tartu laululavale meie oma muusikat nautima ning muidugi kaasa laulma!“

Peo piletid on müügil kõigis piletimüügipunktides üle Eesti. Pileti hind kuni 1. juulini on 15 €, 2. juulil ja kontserdipaigas kohapeal 17 €, eelkooliealised lapsed pääsevad kontserdile tasuta.

Pidu toetavad Eesti Autorite Ühing, Tartu linn, Kultuuriministeerium, Hasartmängumaksu Nõukogu, Balbiino ning A.Le Coq. Peo meediapartnerid on TV 3, Postimees ja raadio Elmar.

Lisainfo: Kristel Tannik, Popkooripeo turundusjuht, tel 5340 8873

kodulehe, e-poe, logo, seo, facebook tegemine