Popkooripeo esimene remix on avalikustatud

Popkooripeo esimene remix on avalikustatud!
PRESSITEADE 10.06.2014

Tänavusel Popkooripeol, järjekorranumbriga 3, tuleb esitamisele ka neli tuntud eesti laulu täiesti uues kuues ja tantsusaatega. Esimene DJ remix on ka Popkooripeo kodulehe ja Youtube’i vahendusel kuulatav – ”Aeg ei peatu” Uku Suviste esituses.

Mikk Targo sõnul kaasneb Popkooripeo tegemistega alati hasart ja soov proovida uusi ideid. Tänavuseks uuenduseks on remixid ja äge tantsuosa. Nii dj Ahto Kalda kui Shate Tantsukooli juht Krõõt Kiviste tulid mõttega kohe kaasa ja võtsid väljakutse vastu. Mul on väga hea meel, et remiksimise toel saab noorem generatsioon kogeda kui võrd lahedat muusikat Eestis läbi aegade kirjutatud on. Usun, et järgmistel aastatel jätkame samas vaimus ja üks osa meie peost saab olema mõnus ”Popkoori-tantsupidu” sedastas Mikk Targo.

Tsiteerides Krõõt Kivistet, Shate Tantsukooli juhti: „Nii hea töötlus aegumatust ja positiivsest laulust „Aeg ei peatu“ tuhandete lauljate esituses on kahtlemata võimsas. Kui nüüd lisada sellele veel mitmete sadade tantsijate energia, siis ületab tulemus kindlasti kõik ootused.“. "Arvan, et seda kava nii õppida kui esitada on puhas rõõm, sest koreograafia on kõigile jõukohane ning peaks edasi andma just seda positiivset fiilingut, mis selles loos on" ütleb ”Aeg ei peatu” koreograafia autor Triin Tamm. Tantsijad Tartust, Narvast, Pärnust, Järva-Jaanist jm Eestist on harjutamas, et peol ühine tants suurepäraselt kokku kõlaks.

Esimest remixi saab kuulata-vaadata- alla laadida:

https://www.youtube.com/watch?v=nrCEDuZ6pXA&feature=youtu.be

http://www.popkooripidu.ee/osalejale/remixid-2014-allalaadimiseks

Tänavune Popkooripidu toimub 12. juulil kell 19 Tartu laululaval. Peo repertuaaris on valik parimaid laule Eesti estraadi-, pop- ja rokkmuusika varasalvest, sealhulgas mõned laulud varasematelt pidudelt ehk seniste pidude best of. Peol astub üles laulukaaretäis särasilmseid lauljaid kooridest üle terve Eesti, dirigeerivad meie armastatud koorijuhid, saateorkestriks on Estonian Dream Big Band. Solistideks on Nele-Liis Vaiksoo, Marju Länik, Toomas Lunge, Boris Lehtlaan, Sofia Rubina, Uku Suviste, Sandra Nurmsalu, Hannes Kaljujärv, Madis Arro, Getter Jaani, ning Karl-Erik Taukar. Kuulda ja laulda saab nii uuemaid kui vanemaid populaarseid laule igale maitsele.

Kuni peoni kostitame teid igal nädalal uue remixiga – väärib kuulamist!

Lisainfo: Mikk Targo, Popkooripeo kunstiline juht, tel 509 1959
Pressiteate koostas: Kristel Tannik, Popkooripeo turundusjuht, tel 5340 8873

kodulehe, e-poe, logo, seo, facebook tegemine